Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Říjen 2006

Plzeňští salesiáni oslaví 100. výročí posvěcení farního kostela

6. října 2006 v 19:12 | TS ČBK |  Akce
Plzeňský biskup Mons. František Radkovský bude hlavním celebrantem slavnostní mše v neděli 8.10. od 10.00 hodin ke 100. výročí posvěcení kostela sv. Martina a Prokopa ve farnosti Plzeň - Lobzy, kterou spravují Salesiáni Dona Bosca.

XIV. Dny Josefa Zvěřiny v Praze

6. října 2006 v 19:10 | TS ČBK |  Studium
Ve dnech 20. - 21.10.2006 proběhnou v Pastoračním středisku svatého Vojtěcha v Praze 6, XIV. Dny Josefa Zvěřiny. Letošní téma zní: "Evropa mezi fundamentalismem a sekularismem". Konferenci pořádá Česká křesťanská akademie a Konrad-Adenauer-Stiftung ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským. Záštitu převzal kardinál Miloslav Vlk.

Charita Olomouc vyhlásila soutěž na téma "Lidé bez domova"

6. října 2006 v 19:08 | TS ČBK |  Soutěže
Charita Olomouc v rámci letošních zimních "Dnů o bezdomovectví" vyhlásila soutěž na téma "Lidé bez domova". Soutěže se mohou zúčastnit lidé všech věkových skupin. Nad akcí přijal záštitu olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Přemísťování rubrik

6. října 2006 v 19:00 | Daniel Zouhar |  Redakce
Po vzniku blogu Exit 316 se několik rubrik, které byly dostupné na tomto blogu se přesunují na blog Exit 316. Jedná se o rubriky Apologie, Myšlenka na den, Liturgie a Mládež.
V dalším období jinak bude náš blog aktualizován nejlépe každý týden, ve kterém bychom vám podali nejdůležitější zprávy z římskokatolické církve, Vatikánu a celého světa. Krátká pauza vás mnohé jistě rozrušila. My se za to velice omlouváme a upozorňujeme, že se to již nestane.

Pravoslavná kontroverze o roli Konstantinopole

1. října 2006 v 15:42 | česká sekce Vatikánského rozhlasu |  Západ=Východ
Vatikán. Kardinál Walter Kasper vyjádřil údiv nad protestem představitele ruské pravoslavné církve po nedávném plenárním zasedání Smíšené katolicko-pravoslavné komise v Bělehradě. Biskup Hilarion v prohlášení zveřejněném agenturou "Interfax" zpochybnil srovnání role Konstantinopole v pravoslaví s rolí Říma v katolicismu. Předseda Papežské rady jednotu křesťanů nám k tomu řekl:

V Brně zahajuje první akademický rok studium oboru Křesťanská výchova

1. října 2006 v 15:37 | Daniel Zouhar |  Studium
Pontifikální bohoslužbu při příležitosti zahájení prvního akademického roku studia Křesťanské výchovy v Brně bude slavit brněnský biskup Vojtěch Cikrle v sobotu 7.10. v 8.30 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově.

Němečtí biskupové vyzvali islámské představitele,aby odsoudili násilí motivované náboženskými důvody

1. října 2006 v 15:36 | Daniel Zouhar |  Z církve
Fulda. Německý episkopát vyzval představitele islámského světa, aby se postavili proti násilí ospravedlňovanému náboženskými důvody. Biskupové o tom napsali ve zvláštním prohlášení, zveřejněném na závěr svého plenárního zasedání. Přestože dialog s muslimy nebyl na oficiálním programu plenárního zasedání, rozruch kolem přednášky Benedikta XVI. zasáhl i setkání německých biskupů. V komuniké vyjadřují naději, že právo člověka na svobodu vyznání bude v plnosti uskutečněno také v zemích řízených muslimy. Na plenárním zasedání zvolili němečtí biskupové také předsedy zvláštních komisí episkopátu. Biskup Stuttgartu a Rottemburgu, Gebhardr Fürst se stal šéfem komise pro média. Jak ohlásil po svém zvolení, německý episkopát uvažuje nad zřízením vlastní rádiové a dokonce i televizní stanice.

Rozloučení Benedikta XVI. s personálem letní rezidence

1. října 2006 v 15:35 | česká sekce Vatikánského rozhlasu |  Benedikt XVI.
Castel Gandolfo. . "Můj letní pobyt v Castel Gandolfo se chýlí ke konci" - řekl papež při rozloučení s místní komunitou ve své letní rezidenci. Svatý otec se vrátí do Vatikánu v úterý 3. října. Zítřejší Anděl Páně proběhne ještě v Castel Gandolfu. Benedikt XVI. poděkoval všem, kdo zabezpečovali pokoj a bezpečí jeho letního pobytu a starali se o dobré přijetí mnoha poutníků. Ve Švýcarském sálu papežského paláce nechyběl ani místní biskup Marcello Semeraro z Albana. Do svých pozdravů zahrnul Svatý otec také jezuity z astronomické observatoře při papežském paláci, starostu a obyvatele Castel Gandolfa, stejně jako italské bezpečnostní složky, spolupracující s vatikánskými policisty a Švýcarskou gardou. Odpoledne se Benedikt XVI. setkal v zahradách v Castel Gandolfu také se zaměstnanci své letní rezidence. Papež svěřil jejich práci péči Matky Boží, ke které se v růžencovém měsíci říjnu zvláště utíkáme.