Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

V Brně proběhla 3.diecézní ministrantská pouť

24. září 2006 v 10:59 | Daniel Zouhar |  Mládež
Po několikaleté odmlce opět v katedrále na Petrově proběhla pouť ministrantů brněnské diecéze a brněnských farností. Do Brna se proto v sobotní sluneční den rozjeli ministranti ze všech děkanátů a většiny farností brněnské diecéze.

Brno: Ministrantská pouť jako taková se v brněnské diecézi pořáda od roku 2001, kdy se zde sešlo tolik ministrantů, že i katedrála praskala ve švech. Od té doby se zde sešli ministranti už jen jednou a to rok nato v září 2002, poté již hlavní organizátor P.Knotek, který je kněz biskupem určený vést ministranty v brněnské diecézi, musel z vlastních pastoračních důvodů udělat krátkodobou pauzu, kdy rozjížděl kurzy pro vedoucí ministrantů a sám vedl svou novou farnost. Motto setkání znělo: "Svítilnou mým nohám je tvé slovo světlem mé stezce."
Letos již sice ministrantů nebylo tolik jako posledně, ale i přesto celé Brno náhle ožilo. V dopoledních hodinách proběhla setkání jednotlivých děkanátů v brněnských farnostech, kde plnili úkoly celodiecézní soutěže a poznávali okolí dotyčné farnosti. Celé setkání vyvrcholilo odpoledne slavnou mši svatou s otcem biskupem, na které se s ním sešlo přes dvacet kněží, kteří s ministranty přijeli.
P.Knotek také nezapomněl na starší ministranty a již nyní je zval na další ročník kurz pro vedoucí ministrantů, který se bude konat již letos v řijnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama