Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Benedikt XVI. dnes navštívil Regensburg

13. září 2006 v 11:16 | ČBK a ČTK |  Benedikt XVI.
Na 250.000 věřících se zúčastnilo dnešní bohoslužby v Regensburgu, kterou celebroval papež Benedikt XVI. Jeho návštěva Bavorska potrvá do 14.9.2006.

Regensburg (D): Téměř čtvrt milionu lidí se sešlo na Islingském poli u bavorského Řezna, kde papež Benedikt XVI. dopoledne zahájil dnešní mši, kterou celebroval pod otevřeným nebem.
Již půl hodiny před zahájením mše svaté projížděl papež mezi shromážděnými věřícími v proskleném papamobilu stejně jako při první své velké mši v Mnichově, během své nynější cesty. Znovu ho vítal nadšený jásot a zpěv přítomných. Bohoslužby se i dnes zúčastnil bavorský premiér Edmund Stoiber.
Ve své homilii papež mimo jiné řekl:
"Víra neznamená nahánět někomu strach, spíše jde o to, (...) že jsme voláni k zodpovědnosti. To znamená nepromarnit naše životy, neprožít je neužitečně nebo sobecky. Tváří v tvář nespravedlnosti nesmíme zůstat neutrální a nesmíme se tak stát tichými spolupachateli nebo přímými spoluviníky. Musíme si znovu uvědomit naše poslání v historii a snažit se ho nést dál. Když ale zodpovědnost a starostlivost mají sklon vnášet do našeho nitra strach, měli bychom si připomenout slova sv. Jana ... ´Ať nás srdce obviňuje z čehokoliv; neboť Bůh je větší, než naše srdce a zná všecko!´," uzavřel papež Benedikt XVI.
Svaté přijímání z rukou papeže při mši svaté také přijali Marie Hnojská a Petr Blažek z plzeňské diecéze. Jedna z přímluv při dnešní mši zazněla v češtině. Dnešní mše svaté byli přítomni také kardinál Miloslav Vlk, arcibiskup Jan Graubner a biskup František Radkovský.
Odpoledne v 17.00 hodin Benedikt XVI. navštíví řezenskou univerzitu, kde do roku 1977 vyučoval, a osloví studenty a profesory. V kostele svatého Ulricha se setká se zástupci ekumenického společenství křesťanských církví a v 18.30 hodin bude v tamním dómu přítomen nešporám. Papeže během jeho cesty provází velký zájem poutníků. Již v neděli se mše v Mnichově účastnilo kolem 250.000 věřících. V pondělí se na tradičním poutním místě v Altöttingu shromáždilo přes 60.000 poutníků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama