Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Trenér Růžička: Není důvod panikařit

21. února 2006 v 16:36 | Daniel Zouhar |  Olympiáda
TURÍN - Čeští hokejisté na olympijských hrách zatím nezáří, jak se předpokládalo, ale podle trenéra Vladimíra Růžičky není důvod panikařit. Předchůdce Aloise Hadamczika na střídačce národního týmu, který loni dovedl reprezentaci k titulu mistra světa ve Vídni, totiž moc dobře ví, že úspěšnost turnaje se bude hodnotit až na základě výsledku ve čtvrtfinále. A to čeká české hráče až ve středu.

Růžička přijel do Turína v pondělí večer, přesně podle plánu. Již dříve totiž avizoval, že chce na vlastní oči sledovat zápas proti Kanadě a následné čtvrtfinále. Dnes zašel za týmem a pozdravil se s některými hráči a trenéry na dopoledním rozbruslení. "Nechtěl jsem se tam ale nějak ochomítat. Tým potřebuje hlavně klid," řekl Růžička novinářům v dějišti turnaje.
Informace o fungování týmu ale má. S Hadamczikem i asistentem Ondřejem Weissmannem si celkem pravidelně telefonuje. Do jejich práce však nehodlá jakkoliv zasahovat. "Není mým úkolem něco hodnotit. Každý trenér dělá svoji práci jinak. Má dobré věci i chyby. Je to ale o tom, aby hráči dali o jeden gól více na ledě než soupeř," usmál se Růžička.
V Česku se sice po jeho odjezdu do Turína začalo mluvit, že by mohl nahradit stávající kouče v průběhu turnaje. To ale označil za nesmysl. "Já mám lístek na tribunu a doufám, že z toho místa budu dobře vidět. Do ničeho nebudu zasahovat," řekl Růžička. Nicméně ale plánuje, že se s hráči i trenéry večer po utkání sejde a více si popovídají. "Zatím na to nebyl čas," uvedl.
Hlavním problémem českého týmu je podle něj defenzivní činnost. "Máme problémy s obrannou hrou, ale už z útočného pásma. Přečíslení vznikají již z toho, že se často nevrací první útočník, navíc tam občas chybí i obránce. Není to jednoduché. Máme ofenzivní tým a není moc času na sladění," analyzoval Růžička dosavadní hru týmu. Vzhledem ke konečnému výsledku na turnaji to ale nemusí být důležité. "Není důvod panikařit. Máme natolik zkušené mužstvo, že do středečního zápasu dají všichni maximum a zvládneme to," vyjádřil přesvědčení Růžička.
On sám podobnou situaci zažil na podzim roku 2004 při Světovém poháru. V něm se Česku také v první fázi nedařilo, ale ve čtvrtfinále deklasovalo ve Stockholmu Švédsko a poté svedlo v semifinále velkou bitvu s Kanadou. "To je přesně ono. Řekli jsme si, že nás zajímá čtvrtfinále. Stejně jako na mistrovství světa. Je hezké, že všechno vyhrajete, ale pak to nevyjde v tomhle jednom zápase a je po všem," poukázal trenér a generální manažer pražské Slavie na nelítostný systém velkých turnajů.
Zlepšený výkon by ale podle něj měl český tým předvést pokud možno již dnes proti Kanadě. Aby si zvedl sebevědomí. "Dnes nezáleží na výsledku, ale na hře. Pak to může nabudit mužstvo," řekl Růžička, podle kterého by mužstvo kolem Jaromíra Jágra mělo přidat v pohybu a hrát tvrději. "Není přece možné, aby nás někdo řezal jako například Finové," uvedl. V tom se ale prý s Hadamczikem a jeho asistenty shoduje. "A také, že se musí stavět na obraně. Před Vídní jsme ale měli šanci si to nacvičit. Tady čas není," uvedl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama