Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Slováci se utkají s Čechy o nesmrtelnost

22. února 2006 v 16:34 | Daniel Zouhar |  Olympiáda
09:42 | 22.2.2006
Praha/Bratislava - Životní utkání. Tak slovenská média označují dnešní čtvrtfinále olympijského turnaje s českými hokejisty. "Slovenská hokejová kabina dnes vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti," hlásí deník Nový Čas.

Podle něj Slováci čekali na tento den dlouhých dvanáct let. "Od nešťastné prohry s Ruskem ve stejné fázi olympijského turnaje v roce 1994 se taková úžasná šance nevyskytla," píší slovenské noviny.
Patetický tok pokračuje: "Pokud vyhrají, budou v srdcích lidí zapsaní na listině nesmrtelných," deklamuje na adresu slovenského týmu Nový čas.
V podobném duchu hovoří i Pravda. "Radost, nebo smutek, slzy, nebo smích. Nic mezi tím. Jeden půjde do bojů o medaile, druhý pojede domů," píše bratislavský deník.
Noviny připomínají poslední česko-slovenské derby z MS ve Vídni, kde Češi vyhráli 5:1. Také v dosud jediném vzájemném olympijském souboji byl úspěšnější český tým. V roce 1994 v Lillehammeru triumfoval 7:1.
Slovenští hokejisté si uvědomují sílu soupeře. "Situace se vyvinula jinak, než všichni předpokládali. První místo mělo zaručit přijatelnějšího soupeře, ale Švýcaři to v druhé skupině pořádně zamotali," naráží v Novém Čase kapitán týmu Pavol Demitra na nečekané pořadí v "české" skupině.
"Každý z nás musí do tohoto zápasu vložit srdce. Pro Slovensko je to nejatraktivnější soupeř, jakého mohlo dostat. Češi se umí v pravý čas semknout. Nesmíme se s nimi pustit do otevřené partie," varuje na stránkách Pravdy obránce Ľubomír Višňovský
Naopak deník SME se na svých internetových stránkách spokojil jen s hlasem kouče Hossy před zápasem se Švédskem a obšírným popsáním dosavadní bilance obou týmů a dalšího systému turnaje.
Tento zápas vyjímečně nebude sledován on-line.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama