Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Sledovanost: ČT2 díky ZOH nejsledovanější mužskou TV

27. února 2006 v 17:18 | Daniel Zouhar |  Olympiáda
Zimní olympijské hry v Turíně podle očekávání přinesly druhému programu České televize výrazný nárůst sledovanosti. V celodenní sledovanosti byla ČT2 minulý týden druhou nejúspěšnější stanicí, mezi muži porazila dokonce i Novu a poprvé se tak stala nejsledovanější televizí. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnila společnost ATO na základě peoplemetrového měření firmy Mediaresearch.

Sledovanost druhého programu České televize, která se obvykle pohybuje v rozmezí 5-9 procent, se pravidelně zvedá v průběhu významných sportovních podniků. Také turínská zimní olympiáda potvrdila, že o sport mají diváci velký zájem. ČT2 dosáhla v týdnu od 13. do 19. února úctyhodného podílu 25,04 procenta mezi dospělými staršími 15 let, což je téměř dvojnásobek proti týdnu předchozímu (13,35 procenta). Největší zájem o tento program projevovali logicky muži, mezi nimiž dvojka dosáhla rekordního podílu 32,92 procenta a pozice nejsledovanější televize. Pro srovnání: před čytřmi lety první týden olympijských her v Salt Lake City sledovalo v průměru 22,2 procenta diváků.
Velmi dobrého výsledku dosáhl druhý program i v hlavním vysílacím času od 19 do 23 hodin, mezi dospělými jej průměrně sledovalo 20,92 procenta a mezi muži 26,56 procenta, což znamenalo shodně druhé příčky v žebříčku televizí. Nejsledovanějším pořadem ČT 2 bylo nedělní studio Turín v přestávce mezi druhou a třetí třetinou hokejového utkání Česko - Itálie, které sledovalo 29,6 procenta dospělých diváků. Spolu s první přestávkou, která nabídla Čechy v akci (25,4 procenta), a třetí třetinou středečního zápasu Česko - Německo (24,3 procenta) se vešla do dvacítky nejsledovanějších pořadů napříč televizemi, které obvykle zcela ovládá Televize Nova.
První program České televize minulý týden za dvojkou zaostal, celodenní podíl na trhu klesl o tři procentní body na 17,58 procenta, v hlavním vysílacím času dosáhla jednička na 19,22 procenta. Velmi dobrý výsledek zaznamenal seriál Náves, který sledovalo 23,8 procenta dospělých diváků, což byl nejlepší výsledek ČT1 celého týdne. V pátek bodovala ČT s Četnickými humoreskami (20,3 procenta) a velmi vysoký standard si udržuje cyklus Třináctá komnata, tentokrát jej vidělo 17,5 procenta diváků.

Novu zachraňuje Ordinace, VyVolení za očekáváním

Podíl Novy se v předchozím týdnu propadl o téměř šest procentních bodů na 34,87 procenta, mezi muži dokonce na 30,51 procenta. Pokles nastal i v hlavním vysílacím čase, kde dosáhla share 37,79 procenta. Nejsledovanějším pořadem na TV Nova byly pondělní Televizní noviny s ratingem 37,1 procenta dospělých diváků, mimo zpravodajské relace zachraňoval pověst nejsledovanější televize seriál Ordinace v růžové zahradě, který v úterý sledovalo 24,2 a ve čtvrtek dokonce 24,8 procenta diváků.
Prima byla minulý týden nejméně sledovanou televizí a nezabránilo tomu ani nasazení druhé řady VyVolených. Podíl na trhu mezi dospělými poklesl o více než tři procentní body na 16,37 procenta, o mnoho lepší to nebylo ani v hlavním vysílacím čase, kde dosáhla podílu 17,38 procenta. Nejsledovanějším pořadem TV Prima byly opět Rodinná pouta, která si ve čtvrtek nenechalo ujít 17,5 procenta diváků. Následoval Sportovní deník ze stejného dne (16,9 procenta) a úterní pokračování Rodinných pout s ratingem 16,8 procenta dospělých diváků. Za očekáváním zůstala sledovanost druhé řady VyVolených, sobotní úvod ani nedělní první volba se nedostaly přes jeden milion diváků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama