Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Pronásledovaných křesťanů přibývá

26. února 2006 v 12:47 | Daniel Zouhar |  Křesťané
Königstein/Paříž. Pronásledování křesťanů roste každým rokem. Vyplývá to ze zprávy charitativní organizace "Kirche in Not", která byla ve středu 22. února představena v Paříži. Jak bylo řečeno během prezentace, organizace "Pomoc trpící církvi" odpovídá každoročně na sedm tisíc žádostí o pomoc ze strany pronásledovaných křesťanů. Právě publikovaný svátek přináší informace o různých typech pronásledování, od krvavých, přes skrytá a ideologická až po projevy vandalismu. Zahrnuje také hodnocení vývoje v oblasti náboženské svobody.
Přestože od pádu Berlínské zdi uplynula řada let, komunisté i nadále pronásledují křesťany. Nejobtížnější je situace na Kubě, v Kolumbii, v Číně, ve Vietnamu a v Nepálu. V naposled jmenované zemi maoističtí vzbouřenci považují křesťany za špehy a nepřátele. Na Kubě sice existuje formální svoboda kultu, ale náboženská svoboda je notoricky narušována. Křes´tané nemohou například vystupovat v médiích.
Dalšími pronásledovateli křesťanů jsou islámští fundamentalisté. To se týká především Súdánu, Nigérie, Iráku, Iránu a Pákistánu. Podle "Kirche in Not" jsou to země, kde o náboženská svoboda vůbec neexistuje. V Indii a na Sri Lance se křesťané stávají obětí fundamentalistických hinduistů.
Zpráva ovšem ukazuje i na nové formy pronásledování křesťanů v západním světě. Dochází k odstraňování křížů z veřejných míst, k podpalování kostelů i jiným útokům na křesťanská místa kultu ze strany nových sekt. Evropská média o těchto jevech informují jen velmi zřídka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama