Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

O čem píše 8. číslo Katolického týdeníku

21. února 2006 v 17:17 | Jiří Macháně |  Z církve
Chcete nahlédnout do zákulisí olympijského studia České televize? Umožňuje to příloha Doma osmého čísla Katolického týdeníku. Ten otevírají informace o smrti a pohřbu katolického misionáře Andrey Santora.

Praha: O smrti, pohřbu a následcích skonu katolického misionáře Andrey Santora, kterého zastřelil v tureckém Trabzonu šestnáctiletý mladík, informuje úvodní strana osmého čísla Katolického týdeníku. Po úmrtí tohoto misionáře totiž papež Benedikt XVI. potvrdil svou návštěvu Turecka.
Hrobníci hlásí i po oblevách na sklonku zimy stále promrzlou zem. "Hrob začínáme kopat někdy i v noci. Svrchní, na kámen ztvrdlou krustu, prorážíme sbíječkou," dělí se o své zkušenosti Jaromír Doležal, který podniká v pohřebnictví na Vysočině. Více lze nalézt také na titulní straně nového KT.
Domácí zpravodajství informuje o prezidentově zamítnutí zákona o registrovaném partnerství i o důvodech, které ho k tomuto kroku vedly. KT také informuje o příležitosti "poděkovat prezidentovi za statečný a opravdový postoj ve věci tohoto nešťastného zákona," jak uvádí biskup Dominik Duka ve zprávě o společném obědě zástupců České biskupské konference s prezidenty Polska a Česka. Čtenář se také dozví o novinkách na Svatém Hostýně a začátku vysílání křesťanské TV Noe.
Prostřednictvím zahraničního zpravodajství a ústy kardinála Miloslava Vlka vzkazuje papež českým katolíkům: "Trpělivost, jděte dál."
K čemu jsou v armádě vojenští duchovní? Ptá se a představuje činnost vojenských kaplanů téma "Duchovní služba v armádě". O své zkušenosti a zážitky se zde dělí služebníci církve a zároveň i armády, kteří sice oblékli uniformu, ale zbraň nenosí.
Na straně "Odpověden" se PhDr. Josef Zeman z Národního centra pro rodinu vrací k mnohdy problematickým vztahům rodičů a dospělých dětí.
V Praze vypuklo lucemburské jaro - hlásá stránka kultury, která přináší rozsáhlou recenzi výstavy umění doby Karla IV. Expozice se vrátila do Čech z Metropolitního muzea v New Yorku.
Příloha Doma přibližuje na celé stránce práci olympijského studia České televize a nechává čtenáře nahlédnout za kamery a do zákulisí hektického dění při přenosech sportovních klání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama