Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Nová Windows se budou prodávat v šesti verzích

27. února 2006 v 17:22 | Daniel Zouhar |  Počítače a výpočetní technika
REDMOND (USA) - Nový operační systém Windows, který společnost Microsoft uvede na trh ve druhé polovině tohoto roku pod názvem Vista, se bude prodávat v celkem šesti verzích. Nejběžnější verze bude mít nástroje pro nahrávání a sledování televize a bude disponovat dalšími funkcemi, které budou určeny k využití počítače jako zábavního média.

Verze Windows Vista Home Premium v sobě bude zahrnovat podobné funkce, které se až doteď objevovaly v operačním systému Windows ve verzi Media Center.
Jedna z šesti verzí bude jednodušší a zaměří se na nenáročné spotřebitele. Protipólem bude verze Ultimate, která bude určena lidem, pro které bude počítač zároveň pracovním nástrojem, uvedli zástupci Microsoftu.
Dvě verze operačního systému Vista budou určeny pro využití v podnicích. Jedna z verzí bude jednodušší a zaměří se na malé firmy, druhá verze bude disponovat řadou pokročilých prvků a její cílovou skupinou budou velké podniky.
Úplně nejjednodušší verze operačního systému Windows Vista, kterou Microsoft nabídne, ponese název Starter a bude obsahovat pouze nejzákladnější funkce. Microsoft chce tuto verzi nabídnout rozvojovým zemím.
Zatím poslední verze operačního systému společnosti Microsoft nese název Windows XP. Ta se prodává rovněž v šesti verzích. Rozdíl je v tom, že u XP se jednotlivé verze liší podle toho, jaké hardwarové nástroje uživatel používá. U systému Vista se ale Microsoft zaměří na to, co chce uživatel s počítačem dělat.
"Nechceme, aby uživatelé byli nuceni kupovat si něco, co nesplní všechny jejich požadavky," řekl k novému přístupu firmy Barry Goffe. Ten v rámci Microsoftu na starosti právě nový systém Windows Vista, podotýká agentura AP.
Autor: ČTK.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama