Bůh je mé světlo a má spása.(l 27,1)

Dopis českých a moravských biskupů ke sbírce Svatopetrský haléř

18. února 2006 v 21:12 | Daniel Zouhar |  Z církve
List biskupů bude čten v katolických kostelích na konci bohoslužeb v neděli 19.2.2006.
Drazí bratři a sestry,
příští týden, v neděli 26. února, se uskuteční každoroční sbírka nazvaná "Svatopetrský haléř". V roce 2005 se při ní v České republice vybralo více než 10 milionů korun. Za tuto štědrost vám patří dík nejen od Svatého otce, ale i od nás, biskupů.
Prostředky získané v rámci sbírky "Svatopetrský haléř" jsou určeny k tomu, aby Svatý otec mohl jménem celé církve přispět ke zmírnění následků neštěstí, pomoci obětem válečných konfliktů, živelných katastrof, uprchlíkům a dalším lidem v nouzi. Takové gesto hluboké solidarity církve a zároveň účinné pomoci rychlého finančního daru, jsme mohli sami zažít při ničivých povodních v naší zemi v minulých letech.
Svatý otec si vaší pomoci velmi váží. Považuje ji za účast na jeho apoštolské práci a současně ve vašem daru vidí konkrétní projev odpovědnosti za potřeby univerzální církve.
Vybrané prostředky proto opět poskytneme do zodpovědných a milosrdných rukou papeže. Svůj dar věnujeme s vědomím křehkosti naší vlastní existence a s přáním preventivně poskytnout pomoc těm, kteří ji budou akutně potřebovat - neboť stále platí: "Kdo rychle dává, dvakrát dává!"
Dovolte nám vyjádřit také naši upřímnou vděčnost za veškeré příspěvky během celého roku! Pán Bůh vám zaplať!
Vaši čeští a moravští biskupové
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama